Muzeum Lotnictwa Polskiego

Plastikowe.pl

Polskie Forum Il2 Sturmovik

Listopad 2013

Wykonano malowanie płóciennego pokrycia płatów i opierzenia w standardowym „mieleckim” schemacie malowania trzema kolorami: oliwkowym, ciemnozielonym i szaroniebieskim. Na górnych powierzchniach odtworzono nieregularne pasy, natomiast powierzchnie dolne pokryto jednolicie szaroniebieską farbą.

Październik 2012

Ukończono prace przy dolnych płatach, które zostały opłótnione i zacellonowane. Tym samym zakończono prace przy większości powierzchni krytych płótnem (skrzydła i ogon samolotu). Na konserwację oczekują jeszcze górne płaty, tym razem jednak opłótnienie nie będzie wymieniane, lecz naprawiane i uzupełniane. Po ukończeniu prac przy płatach wszystkie części zostaną spasowane. Następnie zostanie częściowo zdjęte malowanie kadłuba. Po zamontowaniu skrzydeł i stateczników całość otrzyma nowe malowanie. Zakończenie prac przy An‑2 jest planowane na przyszły rok. Na fotografiach: gotowe elementy złożone w magazynie.

Ruszyły prace przy Antku nr 5705

Na pierwszy rzut poszły stery wysokości i ster kierunku. Zostały już opłótnione i zacelonowane. Następny etap to przeniesienie skrzydeł z magazynu do warsztatu. Zostanie zdjęte stare opłótnienie. Następnie na żebra konstrukcji skrzydeł zostanie nałożona tzw. owijka, potem skrzydła zostaną opłótnione, zacelonowane i naniesiona zostanie warstwa lakieru. Prace przy kadłubie ruszą wiosną.

- Polityka obsługi "ciasteczek" -