Nowa wystawa czasowa "Przeciw bolszewikom. Polskie eskadry w wojnie 1919 - 1920"

25.08.2011

Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie zaprasza do odwiedzenia nowej wystawy czasowej "Przeciw bolszewikom. Polskie eskadry w wojnie 1919 - 1920".

Ekspozycja, prezentowana w Małym Hangarze, poświęcona jest roli lotnictwa w walkach przeciwko siłom bolszewickim w latach 1919-1920. Na 12 planszach zostały przedstawione dokonania pilotów, obserwatorów i obsługujących ich mechaników.

Jako materiał posłużyły autorom bogate zbiory Biblioteki Naukowej i Archiwum im. Heleny i Olgierda Cumftów w Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie. Szczególnie cenne są unikatowe fotogramy, w większości prezentowane publicznie po raz pierwszy. Znaczące uzupełnienie materiału planszowego stanowią - pochodzące z kolekcji Wojciecha Butrycza - modele samolotów uczestniczące w wojnie 1919-1920 r. po stronie polskiej.

Ze względu na obfitość materiału faktograficznego planujemy poświecić działaniom polskich eskadr w okresie wojny polsko - bolszewickiej kolejny numer Acta Aeronautica, który zostanie wydany jesienią tego roku.

Wystawa będzie czynna do piątku 11 listopada 2011 r. w godzinach otwarcia Muzeum.

Serdecznie zapraszamy!