Poplenerowa wystawa fotografii lotniczej

6.09.2012

W czerwcu bieżącego roku na terenie Muzeum Lotnictwa Polskiego odbył się plener fotograficzny, zorganizowany przez Krakowski Klub Fotograficzny. Inicjatorem był jeden z członków Klubu, Stanisław Guzik. Owocem pracy krakowskich fotografów jest 60 fotogramów, które można oglądać w muzealnym Dużym Hangarze.

Dzięki 19 fotografom Klubu możemy oglądać nieszablonowe ujęcia muzealnych przestrzeni i eksponatów oraz interesujący detal, który często umyka uwadze obserwatora. Prezentowane zdjęcia doskonale pokazują bogactwo estetyczne konstrukcji lotniczych - ciekawą kolorystykę, intrygujące formy mechanizmów, harmonię aerodynamicznych kształtów, rytmiczne układy elementów. Wystawa Krakowskiego Klubu Fotograficznego dowodzi, że samolot to nie tylko skomplikowana konstrukcja o ciekawej historii, lecz także oryginalny przedmiot estetyczny.

Krakowski Klub Fotograficzny to jeden z najstarszych klubów tego rodzaju w Polsce. Klub zrzesza zarówno zawodowców jak i amatorów. Miejscem spotkań Klubu jest Nowohuckie Centrum Kultury. Więcej informacji o Klubie na oficjalnej stronie: www.krakowskiklubfotograficzny.pl

Wystawa trwa do 30 września 2012 r.