Wystawa Polskiego Stowarzyszenia Pasjonatów Meteorologii

22.01.2014

Czy wiecie państwo, że w codziennym życiu zdarzają się zjawiska meteorologiczne, których nie zauważamy? Wielokrotnie na niebie pojawia się spektakl w postaci ciekawych chmur czy zjawiska optycznego, które w swojej prostocie ukazuje piękno. Jako pasjonaci meteorologii amatorskiej chcielibyśmy zaprosić wszystkich zainteresowanych na pierwszą taką wystawę w historii Muzeum Lotnictwa, a mianowicie wystawę fotograficzną ciekawych chmur jak i zjawisk meteorologicznych.

Uroczyste otwarcie wystawy odbędzie się 2 lutego 2014 roku o godz. 12.00 w Gmachu Głównym Muzeum Lotnictwa Polskiego.

Otwarcie zostanie połączone z wykładem pana Jana Hoffmanna.

Na wystawie można także obejrzeć polskie rakiety meteorologiczne: Meteor-3A oraz Rasko-2. Polska była trzecim krajem w Europie, w którym podjęto doświadczenia z technologią rakietową w służbie meteorologii. Wykorzystywano w tym celu własne konstrukcje, a jedną z rakiet przetestowano na lotnisku Rakowice-Czyżyny.

Mamy nadzieję, że wystawa się spodoba i dostarczy wszystkim zainteresowanym wiedzy na temat właśnie zjawisk meteo.

Serdecznie zapraszamy!