Otwarcie wystawy „Stanisław Skarżyński.
Historyczny lot przez Atlantyk 1933–2013”

28.05.2014

Stanisław Skarżyński. Historyczny lot przez Atlantyk 1933–2013W dniu 08.06.2014 roku o godz. 12:00 nastąpi otwarcie wystawy „Stanisław Skarżyński. Historyczny lot przez Atlantyk 1933–2013”, przygotowanej z okazji 80. rocznicy lotu. Wystawa została przygotowana przez Muzeum Historii Polskiego Ruchu Ludowego i Towarzystwo Polsko-Brazylijskie.

Wystawa to kolejne wydarzenie w obchodach 80. rocznicy bohaterskiego lotu przez Atlantyk Stanisława Skarżyńskiego, sławnego polskiego pilota, patrioty i bohatera, który życie oddał w służbie Ojczyzny.

Wystawie będzie towarzyszyć kilka kolorowych plakatów przedstawiających piękno krajobrazów i architektury Brazylii oraz kulturę różnych grup etnicznych, w tym Polaków żyjących w stanie Parana. Wystawa będzie prezentowana w Muzeum Lotnictwa zaledwie przez miesiąc.

Wszyscy Uczestnicy po otwarciu wystawy będą mogli również wziąć udział w „Spotkaniu przy samolocie”, które poprowadzi Jan Hoffmann.

Serdecznie zapraszamy!