Nieznane karty ze wspólnej historii
Polski i Słowacji

5.06.2014

Serdecznie zapraszamy na uroczyste otwarcie nowej wystawy czasowej: Pomiędzy polską szachownicą a słowackim dvojkrižom - słowaccy żołnierze na ziemiach polskich 1914 - 1945. Spotkanie otwierające wystawę odbędzie się 16.06.2014 roku o godz. 17.00 w Gmachu Głównym Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie. Współorganizatorem wystawy jest Pan Konsul Generalny Republiki Słowackiej Krakowie - Ivan Škorupka.

Wystawa polsko - słowacka pt. Pomiędzy polską szachownicą a słowackim dvojkrižom - słowaccy żołnierze na ziemiach polskich 1914 - 1945. Wystawa prezentować będzie sylwetki Słowaków w c. k. armii w okresie wielkiej wojny 1914-1918. Ważnym aspektem będzie również próba pokazania lotnictwa polskiego w działaniach lotniczych nad Słowacją w  1939 r. z zaznaczeniem polskich Eskadr. Wystawa przybliży również dzieje Słowaków w lotnictwie czechosłowackim po 1945 r.