18. Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie

8.09.2014

18. Międzynarodowe Targi Książki w KrakowieW dniach 23–26 października 2014 r. odbędzie się kolejna edycja Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie.

Mały poradnik wyczekującego jak kania dżdżu 18. Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie

• Śledź stronę targów www.ksiazka.krakow.pl, tylko tu znajdziesz najświeższe newsy dotyczące Targów.
  • Sprawdź, gdzie znajduje się Międzynarodowe Centrum Targowo Kongresowe EXPO Kraków, w którym począwszy od tego roku będą organizowane Targi (mała podpowiedź: ulica Galicyjska 9 winna być Twoim ulubionym adresem w dniach 23–26 października).
  • Zapoznaj się z układem nowej siedziby Targów, sprawdź, po której stronie znajduje się hala Wisła, a po której – hala Dunaj, zobacz, jaki jest układ sal seminaryjnych.
  • Sprawdź, o której i jaką trasą dojedziesz na Targi EXPO Busem. Nie wiesz, co to jest EXPO Bus? Nadrabiaj zaległości w trymiga i kliknij w link.
  • Przygotuj drobne na bilet wstępu. Bilet normalny: 7 zł, bilet ulgowy: 5 zł (uczniowie, studenci), karnet czterodniowy: 18 zł. Pamiętaj, że emeryci i dzieci do lat 7 mają gwarantowany bezpłatny wstęp na Targi.
  • Zrób listę książek, które zamierzasz kupić na Targach (pamiętaj, zanotuj nazwę oficyn, które wydają poszukiwane przez Ciebie publikacje).
  • Na liście książek do kupienia napisz drukowanymi literami: KUPIĆ TARGOWĄ PRZYPINKĘ.
  • Polub fanpage Targów na Facebooku.
  • Śledź facebookowe posty, szczególnie czujny bądź w piątki. Dlaczego? Sprawdź!
  • Oglądaj zdjęcia na Instagramie i przekonaj się, że czasem (mimo wszystko) jeden obraz mówi więcej niż 1000 słów.
  • Zapisz się do targowego newslettera i znajdź się w grupie odbiorców, którzy regularnie otrzymują informacje o październikowej imprezie.
  • Dodaj Targi do znajomych na Google+ Im więcej (znajomych), tym weselej.
  • Ćwierkaj z Targami. Wskocz na Twitter i dodaj Targi do obserwowanych.
  • Sprawdź, w jakim mieście są organizowane Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie. W jakim? W Mieście Literatury UNESCO!
  • Zobacz, jakie salony odbędą się w ramach Targów i, rzecz jasna, czuj się zaproszony na salony.
  • Jeśli jesteś blogerem książkowym, zarejestruj się i zgarnij bezpłatny wstęp na Targi. Uwaga! Po rejestracji, przejdziesz ostrą weryfikację. Rejestrować mogą się jedynie blogerzy, którzy piszą o książkach.
  • Zaproponuj kandydata do tytułu Ambasadora Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie.
  • Przeczytaj publikację, która w roku ubiegłym otrzymała Nagrodę im. Jana Długosza. Ponad tysiąc stron wypełni treścią wieczory, które pozostały do Targów.
  • Napisz, podziel się swoimi pomysłami, zasugeruj zmiany. A może chcesz napisać coś na targowego bloga (recenzja książki, którą właśnie przeczytałeś?). Pisz. A może opiszesz Swoją targową historię?
  • Przejrzyj Merkuriusza targowo-kongresowego, periodyk, który wydają Targi w Krakowie.
  • Sprawdź, jak dobrze znasz angielski i spójrz na publikacje Targów na issue.com.
  • Obejrzyj film z zeszłorocznych Targów. Wejdź w targowy klimat. Wsłuchaj się w targowy rwetes. Zamknij oczy. Oddychaj. Czujesz się szczęśliwy. Twoje ciało zalewa błogi spokój. Rytm serca się wyrównuje. Oddychasz pełną piersią.
  • Zobacz zdjęcia z ubiegłorocznych Targów i pomyśl, że w tym roku będzie jeszcze lepiej.
  • Powiedz znajomym, że idziesz na Targi i zbierz ekipę, z którą będziesz przemierzać targowe korytarze.
  • Zaproś dziewczynę/chłopaka na Targi. Pierwsza randka wśród morza książek gwarantuje niezapomniane wrażenia.
  • Uzbrój się w cierpliwość, pamiętaj, oczekiwanie wyznacza chwile radości, które mają nadejść…

Więcej na: www.ksiazka.krakow.pl