55 lat Muzeum Lotnictwa Polskiego

10.10.2018

W dniu wczorajszym obchodziliśmy wspólnie ze znamienitymi Gośćmi i Przyjaciółmi 55 lat Muzeum Lotnictwa Polskiego. Odśpiewaliśmy wspólnie Marsz Lotników, by następnie wspominać początki powstawania Muzeum jak również patrzyliśmy w przyszłość.

Krakowskie Muzeum Lotnictwa Polskiego przez te 55 lat stało się ważnym miejscem dla wszystkich tych którzy kochają lotnictwo, którzy mu służą, którzy noszą na sercu znak Biało-Czerwonej Szachownicy, nieistotne czy zasiadają za sterami latających maszyn, czy dbają o bezpieczeństwo ruchu lotniczego, czy piszą o nim naukowe rozprawy, czy budują wierne miniatury latających maszyn, czy chronią lotnicze zabytki i krajobraz, czy wyciągają z zachwytem rączki ku barwnym płatowcom, podziwiając je z ramion rodziców, bowiem dopiero po raz pierwszy, u zarania swoich dni, znaleźli się w cieniu polskich skrzydeł – tu właśnie mają Swój Dom.

Przez 55 lat staraliśmy się i staramy nadal opowiadać o sile tradycji, o locie pod silny wiatr historii, ale tak właśnie się startuje, zawsze pod wiatr, aktywnie, śmiało z fasonem. Dzieję tego miejsca przypominają długi lot z ważnymi, nieraz dramatycznymi punktami nawigacyjnymi, z których każdy oznaczał zwrot, położenie się na nowy kurs.

Dziękujemy, że są Państwo z nami.