Obchody 100. rocznicy Odzyskania Niepodległości - Eskadrylla Niepodległej Rzeczypospolitej

2.11.2018

30 października 2018 roku odbyły się uroczyste obchody 100. rocznicy Odzyskania Niepodległości Eskadrylla Niepodległej Rzeczypospolitej w Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie. Jak co roku wspólnie z dziećmi i młodzieżą ze Szkoły Podstawowej nr 129 z Krakowa przygotowaliśmy program, który pozwolił na wspólne świętowanie. To tutaj, na terenie obecnego Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie nocą z 30 na 31 października 1918 roku polska załoga wyzwoliła lotnisko z rąk okupantów.

Uroczyste obchody rocznicy odzyskania niepodległości i powstania Eskadrylli Niepodległej Rzeczpospolitej są organizowane przez Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie od kilku lat. W programie tegorocznych obchodów znalazły się akcenty upamiętniające historyczne wydarzenia, ale także atrakcje dla najmłodszych Małopolan.

W programie uroczystości przewidziano:
9:30 – złożenie kwiatów przed pomnikiem Poległych Lotników
10:00 – powitanie gości
10:10 – koncert Orkiestry Katolickiej Niepublicznej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I st. w Nowym Sączu
10:25 – występ Zespołu Pieśni i Tańca "Nowa Huta"
10:40 – pokaz taneczny Zespołu Pieśni i Tańca "Dobczyce"
11:15 – konkurs pieśni patriotycznych
12:15 – zwiedzanie wystawy