Dzień Otwartych Dni Muzeów Krakowskich

5.11.2018

18 listopada zapraszamy do wszystkich oddziałów Muzeum Historycznego Miasta Krakowa na Dzień Otwartych Drzwi Muzeów Krakowskich. Wstęp na wszystkie wydarzenia i wystawy bezpłatny.

Impreza ma charakter edukacyjny i rodzinny, jej celem jest przybliżenie historii naszego miasta i jego dziedzictwa kulturowego poprzez ukazanie różnorodnych zasobów muzealnych, szczególnie tych, które zazwyczaj są niedostępne dla zwiedzających. Oprócz stałych i czasowych ekspozycji, muzea przygotowują szereg dodatkowych atrakcji. Są to m.in.: wykłady, warsztaty, pokazy oraz zwiedzanie wystaw muzealnych z przewodnikami. Dzień Otwartych Drzwi odbywa się zawsze w listopadzie, w niedzielę.

Program DODMK w Muzeum:
godz. 10:00 - pokaz filmu Z dala od Orkiestry,
godz. 12:00 - Spotkanie przy samolocie,
godz. 16:00 - Koncert Grzegorza Majzla.