Agrolotnictwo NATO 1949-2009 Projekt ekspozycji w Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie 100-lecie Lotnictwa w Małopolsce Projekt renowacji samolotu WSK PZL AN-2 5705

Dnia Dziecka w Muzeum Lotnictwa Polskiego

18 maja 2019

Dzień Dziecka powinien być codziennie dlatego wspólnie z Konsulem Generalnym USA w Krakowie serdecznie zapraszamy do spędzenia w Muzeum Lotnictwa Polskiego Waszego Dnia.

Dnia 06.06.2019 roku w godzinach od 10:00 do 14:00- Muzeum będzie dla WAS. Na tę okazję przygotowaliśmy dla Was szereg niespodzianek, ciekawych wydarzeń i aktywności pozwalających nie tylko poznać historię wybranych eksponatów, ale odkryć tajemnice naszego krakowskiego lotniska Rakowice -Czyżyny. Przewidziane są konkursy, gry terenowe i quizy.

Spotkanie nasze będzie także podsumowaniem XX Tygodnia Osób Niepełnosprawnych – Kocham Kraków z Wzajemnością. Punktem kulminacyjnym będzie prezentacja wystawy o prezydencie Hooverze, który w trudnym dla naszego narodu czasie międzywojnia wspierał polskie dzieci i ich rodziny. Dzięki uprzejmości Konsula i pracowników Konsulatu Generalnego USA w Krakowie będziemy mogli obejrzeć film „Hidden Figures”, który nominowany był do Oskara. To film opowiadający o losach trzech Afroamerykanek pracujących dla NASA, które pomagają przy wysłaniu przez USA pierwszej misji załogowej na orbitę Ziemi.

Prosimy o zgłaszanie się poprzez wysłanie maila na adres: katarzyna.zielinska@muzeumlotnictwa.pl

Na wszystkie zgłoszenia czekamy do 03.06.2019 roku. Wstęp wolny