Agrolotnictwo NATO 1949-2009 Projekt ekspozycji w Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie 100-lecie Lotnictwa w Małopolsce Projekt renowacji samolotu WSK PZL AN-2 5705

Współpraca muzealna w rocznicę Bitwy o Anglię

6 listopada 2019

4 listopada 2019 r, z inicjatywy Muzeum 303 im. ppłk Jana Zumbacha w Napoleonie, odbyło się spotkanie przedstawicieli polskich muzeów dotyczące przyszłorocznych obchodów 80. rocznicy Bitwy o Wielką Brytanię w 1940 roku i wypracowania wspólnego programu, kalendarza wydarzeń i projektów wystawienniczo-edukacyjnych, nawiązujących do udziału polskich pilotów w operacjach powietrznych podczas jednej z najważniejszych bitew II wojny światowej.

Na zaproszenie założyciela muzeum- Tomasza Kajkowskiego odpowiedzieli: dyrektor Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie- Paweł Pawłowski, dyrektor Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie- Krzysztof Radwan, oraz Zastępca dyrektora ds naukowych Muzeum II Wojny światowej w Gdańsku – dr hab Grzegorz Berendt.

Spotkanie nawiązywało także do pierwszej rocznicy utworzenia Rady Naukowej Muzeum Dywizjonu 303 w Napoleonie, i było połączone z wizytą Huberta Zumbacha – syna patrona Muzeum.