Agrolotnictwo NATO 1949-2009 Projekt ekspozycji w Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie 100-lecie Lotnictwa w Małopolsce Projekt renowacji samolotu WSK PZL AN-2 5705

Wystawa Polskie Lotniczki w Stuleciu

7 marca 2019

Dzięki uprzejmości Dyrekcji Muzeum Okręgowego w Toruniu i toruńskiego środowiska miłośników lotnictwa, w tym Pani Jolanty Przybylak  wystawa “Polskie lotniczki w Stuleciu”  o naszych wspaniałych kobietach od jutra zostanie zaprezentowana w Gmachu Głównym Muzeum Lotnictwa Polskiego.

Wystawa ważna bo pokazująca nam jak ważne miejsce na kartach lotniczej historii zajmują polskie lotniczki już od początku XX wieku wznosząc się w przestworza. Na równi z mężczyznami stawiały czoła wyzwaniom epoki, potrafiły sprostać wysokim wymaganiom rygorów zarówno w warunkach pionierskich pokojowych, wojennych i powojennych. Wielokrotnie dzięki swojej pasji, determinacji, sile, ciężkiej pracy i wielkiej miłości do lotnictwa, pozostawiły po sobie trwały ślad na lotniczym szlaku.

Wystawa prezentowana będzie w dniach od 08.03.2019 do 04.04.2019 roku.