Agrolotnictwo NATO 1949-2009 Projekt ekspozycji w Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie 100-lecie Lotnictwa w Małopolsce Projekt renowacji samolotu WSK PZL AN-2 5705

Wystawa Samoloty RWD od 31.03.2019

23 marca 2019

W niedzielę 31.03.2019 o godz. 11:30 będą Państwo mogli obejrzeć nową wystawę czasową przygotowaną przez Panów: Jarosława Dobrzyńskiego i Zygmunta Szeremetę, która przedstawia historię samolotów RWD. Na planszach wystawy wykorzystano zdjęcia z NAC i Biblioteki i Archiwum Muzeum Lotnictwa Polskiego. Wystawa prezentowana będzie do 30.04.2019 roku.

Konstrukcje RWD najbardziej przyczyniły się do rozwoju sportu lotniczego w Polsce w okresie międzywojennym. Rozsławiły polskie lotnictwo w świecie, odnosząc spektakularne sukcesy sportowe, jakimi były dwa zwycięstwa w najbardziej prestiżowych wówczas zawodach na świecie – Challenge International de Tourisme, umożliwiły też masowe szkolenie pilotów, z których wielu walczyło później podczas II wojny światowej. Konstruktorzy pracujący w DWL pracowali po wojnie w przemyśle lotniczym Polski i innych państw, jak Turcja, Wielka Brytania, Kanada i Stany Zjednoczone.

Korzystając z okazji zapraszamy na kolejne Spotkanie przy samolocie, tym razem Pan Jan Hoffmann opowie o tych jakże niezwykłych konstrukcjach.