Agrolotnictwo NATO 1949-2009 Projekt ekspozycji w Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie 100-lecie Lotnictwa w Małopolsce Projekt renowacji samolotu WSK PZL AN-2 5705

Z wielkim smutkiem żegnamy naszego Kolegę, Jacka Osińskiego

25 marca 2019

Z wielkim smutkiem żegnamy naszego Kolegę, Jacka Osińskiego, który odszedł do Niebieskiej Eskadry. Zapamiętamy Jacka nie tylko jako doskonałego pilota, uczestnika Mistrzostw Polski w Akrobacji Samolotowej i wielu pokazów lotniczych. Przede wszystkim wspominamy Go jako serdecznego, życzliwego człowieka. Lotnika i przyjaciela Muzeum Lotnictwa Polskiego.

Jacek Osiński był związany od 1981 z Aeroklubem Radomskim. Posiadał uprawnienia do pilotowania wielu typów samolotów i szybowców. Zdobył Srebrną Odznakę Szybowcową i wielokrotnie uczestniczył Mistrzostwach Polski w Akrobacji Samolotowej.

Uroczystości pogrzebowe będą miały miejsce 27 marca br. o godzinie 11.00 w kościele pod wezwaniem Świętej Rodziny przy ulicy Kelles-Krauza w Radomiu.